Služba Televize - Lepší TV

Pro naše zákazníky jsme spustili novou službu Televize, která doplňuje služby Internet a Telefon. Službu nabízíme na platformě Lepší TV. Tuto platformu jsme vybralii po testování mnoha jiných platforem, které nevyhovovaly většinou svou stabilitou a kvalitoou obrazu. Vybraná platforma Lepší TV během testů vykazovala 100% spolehlivost a kvalita obrazu je plně stovnatelná s vysíláním přes DVB-T nebo DVB-S.

Lepší TV
Služba není rozdělena do mnoha balíčků, které obsahují různé popčty programů. Existuje jen jeden balík programů, ke kterému je možné si dokoupit programy HBO.

Služba Televize funguje na každém připojení k síti ZlonínNET a její datová náročnost pro HD programy je 3Mb/s, takže i s nejlevnějším připojením s kapacitou 10Mb/s, je použitelná. Nicméně pro souběžné používání připojení k internetu pro prohlížení stránek a sledování TV bez výpadků, doporučujeme využití některého z vyšších rychlostních tarifů.

Služba nabízí, kromě zobrazení aktuálního vysílání, přehrát vysílání zpětně až o 30 dnů, zastavení přehrávání aktuálního vysílání a jeho zpožděné přehrání (Time shift), přehledný televizní program, zobrazení skrytých titulků a bohatou filmotéku pořadů - to vše v ceně základního balíku programů.
Zatím nejvíce oceňovanou funkcí IPTV je funkce zpětného přehrání vysílání. To znamená, že pokud jde pořad v dobu, kde nemůžete nebo nechcete sedět před TV, můžete si jej velmi jednoduše přehrát kdykoliv v půběhu následujících 7 až 30 dnů (podle toho, na janém programu se pořad vysílal).

Velkou výhodou sledování TV přes jinou přenosovou cestu než je zemské TV vysílání, je možnost sledovat i jiné než veřejnoprávní programy v HD kvalitě. Domácnosti v ČR jsou již naplněny televizory umožňujícími zobrazit vysílání ve vysokém rozlišení, ale většina domácností stále přijímá jen zemské TV vysílání, kde jsou programy v HD jen ty od České televize. Novu, Primu, Barrandov a další již může většina domácností v ČR přijímat pouze ve standardním rozlišení (SD). Proto mnoho domácností volí cestu k plnému využití svého televizoru přes příjem jinou přenosovou cestou (satelitní vysílání DVB-S, kabelové vysílání DVB-C, nebo internet IPTV).

Programy na službě postupně přibývají. Aktuálně jsou v nabídce tyto:
Comments