Služba Televize

Pro naše zákazníky jsme spustili novou službu Televize, která doplňuje služby Internet a Telefon. Službu nabízíme na platformě Lepší TV. Tuto platformu jsme vybralii po testování mnoha jiných platforem, které nevyhovovaly většinou svou stabilitou a kvalitoou obrazu. Vybraná platforma Lepší TV během testů vykazovala 100% spolehlivost a kvalita obrazu je plně stovnatelná s vysíláním přes DVB-T nebo DVB-S.

Služba není rozdělena do mnoha balíčků, které obsahují různé popčty programů. Existuje jen jeden balík programů, ke kterému je možné si dokoupit programy HBO.

Služba Televize funguje na každém připojení k síti ZlonínNET a její datová náročnost pro HD programy je 3Mb/s, takže i s nejlevnějším připojením s kapacitou 10Mb/s je plně použitelná.

Služba nabízí, kromě zobrazení aktuálního vysílání, přehrát vysílání zpětně až o 30 dnů, zastavení přehrávání aktuálního vysílání a jeho zpožděné přehrání (Time shift), přehledný televizní program, zobrazení skrytých titulků a bohatou filmotéku ze zaznamenaných pořadů.

Velkou výhodou sledování TV přes jinou přenosovou cestu než je zemské TV vysílání, je možnost sledovat i jiné než veřejnoprávní programy v HD kvalitě. Domácnosti v ČR jsou již naplněny televizory umožňujícími zobrazit vysílání ve vysokém rozlišení, ale většina domácností stále přijímá jen zemské TV vysílání, kde jsou programy v HD jen ty od České televize. Novu, Primu, Barrandov a další již může většina domácností v ČR přijímat pouze ve standardním rozlišení (SD). Proto mnoho domácností volí cestu k plnému využití svého televizoru přes příjem jinou přenosovou cestou (satelitní vysílání DVB-S, kabelové vysílání DVB-C, nebo internet IPTV).

Programy na službě postupně přibývají. Aktuálně jsou v nabídce tyto:
Comments