Služba Internet

Připojení k síti Internet je realizováno pomocí bezdrátového signálu v pásmu 5 GHz s rychlostí přenosu 10 Mb/s až 40 Mb/s. Rychlost odesílání dat do internetu není omezovaná a umožňuje využití maximální rychlosti přípojky k páteřní síti. To oceníte zejména při odesílání zpráv s většími přílohami, nebo pokud používáte vzdálený přístup k jiným PC, případně pokud posíláte do internetu nějaký soubor (třeba fotky na Facebook, na fotoserver apd.).

Už základní rychlost 10 Mb/s je naprosto dostačující na běžnou práci s internetem, emailem, ICQ nebo Skype, internetbanking, aplikace pro práci z domova apd. Vyhovuje i pro sledování online vysílaného audio/videostreamu (youtube.com, stream.cz, voyo.cz aj.)


#Postup instalace: V místě připojení je instalováno bezdrátové přenosové zařízení, které zakončuje bezdrátovou přenosovou cestu u zákazníka. Zařízení se skládá z rádiové jednotky a antény (ve většině případů jde o jeden celek). Rádiovou jednotku je nutné napájet zdrojem z rozvodné sítě 230V. Rozhraním je zásuvka Ethernet 10/100 Mb/s.Drtivá většina zákazníků dnes požaduje i připojení ke své LAN síti bezdrátově.V takovém případě instalujeme druhé bezdrátové zařízení, které šíří signál po budově zákazníka. Tak mohou k internetu přistupovat také mobilní zařízení, která nemají drátové ethernetové rozhraní a spolehají se jen na WiFi
(smartphony, tablety apd.). Tento signál je pak dostupný nejen uvnitř domu nebo bytu, ale také v okolí, tedy na terasách a zahradách. Přitom možnost drátového připojení zůstává zachována, jelikož bezdrátové routery mají krome WiFi rozhraní i 4 portový drátový switch.

Mezi další možné síťové prvky, které mohou být na přání u zákazníka instalovány, patří přídavné switche pro rozšíření počtu portů pro drátové přípojení, WiFi opakovače pro zvýšení dosahu bezdrátového signálu, NAS servery, tiskárny a multifunkční zařízení atd. V případě zájmu vybudujeme i drátové datové rozvody v kategorii 5e nebo 6.