Služba Telefon

Hlasová služba umožňuje realizaci telefonních spojení do pevných i mobilních sítí v ČR i zahraničí.

Ke službě je přidělen příslušný počet telefonních čísel, která mohou být geografická (odpovídat příslušné číselné telefonní oblasti), nebo
negeografická (nejsou místně příslušná do číselné telefonní oblasti). Zatímco geografická čísla lze provozovat jen v místě instalace linky, negeografická čísla jsou přenosná po celé ČR.


Koncovými zařízeními jsou IP telefony, případně brány, které umožňují připojení klasických telefonů a faxů.
Domácnosti ocení přenosné telefony Siemens Gigaset, které vynikají výbornou kvalitou zpracování, velkým pětiřádkovým barevným displayem a více než dostatečným dosahem i v zastavěném prostoru. K jedné základně lze připojit až 5 přenosných částí - telefonů a ze dvou je možné komunikovat současně.
Na stoly do pracoven jsou určeny IP telefony řady Well. Jsou oceňovány zejména pro svou přehlednost, jednoduché ovládání, velmi
dobře čitelný display a vynikající kvalitu HD zvuku. Plní tak dobře úlohu telefonu do firemní kanceláře.

Telefonní služba je dostupná kdekoliv, kde je připojení k síti Internet
- tedy ne jen na síti ZloninNET. Jediným předpokladem je připojení s podporou prioritizace přenosu VoIP paketů. Tomu vyhovují ADSL připojení, většina připojení přes kabelovou TV, kvalitní WiFi sítě atd.

Za telefonní službu se neplatí paušální poplatky, platíte jen za provolané minuty. Detailní přehled všech uskutečněných volání je součástí fakturace na konci předmětného období.